Autor:

mentosss

Utworzono:

16.06.2015

Świetna pogoda, wypełnione trybuny po brzegi, gorąca atmosfera na boisku i trybunach towarzyszyły niedzielnemu spotkaniu Błękitnych ze Spartą Nowa Wieś. Przy okazji wizyty na festynie rodzinnym w szkole również władze gminy Kłobuck pojawiły się na trybunach, mecz oglądał między innymi Burmistrz Jerzy Zakrzewski. Tak jak przewidywaliśmy drużyna Sparty nie zamierzała łatwo oddać Libidzy trzech punktów, i walczyła o każdy centymetr boiska. W pierwszej połowie nasi zawodnicy wyglądali na troszkę spiętych kilka sytuacji, ale niestety bez rezultatów. Wreszcie w 30 minucie piłkę na prawym skrzydle dostał Emil Kosior, dośrodkował w pole karne w taki sposób, że piłka odbiła się od poprzeczki, a skutecznie do pustej bramki skierował ją Mateusz Gałęziewski. Po przerwie nasza drużyna wyszła bardziej skoncentrowana, staraliśmy się grać piłką, ale skutecznie akcje przerywali gracze gości, czasami niebezpiecznie kontrując. W 67 minucie dobre prostopadłe podanie do Daniela Kamińskiego który uniknął spalonego i podał piłkę wzdłuż bramki do niepilnowanego Amadeusza Polaka który wpakował ją do siatki. Przy wyniku 2:0 zawodnicy Sparty zaczęli dyskutować i podważać decyzje sędziego co znacznie wpłynęło na ich postawę w końcówce. W 83 minucie świetne długie podanie Michała Bugaja do Amadeusza Polaka, Aja przyjmuje piłkę i pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam. W 85 minucie sędzia dyktuje rzut karny, Kuba Jabłoński po akcji indywidualnej wbiega w pole karne i zostaje sfaulowany z tyłu przez byłego zawodnika Błękitnych Karola Kusia, sędzia wyrzuca Karola z boiska, a jedenastkę pewnie wykorzystuje Amadeusz. Mecz kończy się wynikiem 4:0 i w ostatniej kolejce potrzebujemy tylko jednego punktu do awansu!!!! Zawodnikiem meczu został Emil Kosior. Dziękujemy kibicom za liczne przybycie i świetny doping. Liczymy również, że w najbliższą niedzielę 21.06.2015r będziemy mogli zagrać przy jeszcze większej ilości sympatyków Błękitnych!!!!Serdecznie zapraszamy do Zawady i prosimy o gorący doping!!!!