Podsumowanie

Kiedy święta się już zbliżają, a razem z nimi przerwa na odpoczynek dla zawodników - przyszedł czas na małe podsumowanie.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w 2015 roku był awans do klasy "A" po jednym sezonie gry w "B" klasie, gdzie przez pół sezonu drużyna składała się wyłącznie z wychowanków wcześniej występujących w Olimpii, oraz dwóch zawodników w przeszłości grających w naszym klubie. W przerwie zimowej, dołączyli dwaj doświadczeni piłkarze, Adrian Nalichowski(występował w Olimpii gdy ta była w IV lidze) oraz Robert Hyra(wiosna 2002, 2002/03, 2003/04) gdzie Adrian Nalichowski opuścił drużynę na pół roku po zakończeniu sezonu 2014/15.

W przerwie pomiędzy rozgrywkami, seniorzy wzięli udział w gminnym turnieju i zajęli drugie miejsce po dwóch zwycięstwach nad Juniorem Szarlejka oraz Sokołem Wręczyca(oba mecze zakończyły się wynikiem 2:0) i jednej porażce z Amatorem Golce 0:1.

9:0 - takim wynikiem zakończyło się spotkanie o Mistrza "B" klasy podokręgu Częstochowa w którym wysoko pokonaliśmy Jurę Niegowa.

Puchar Polski zakończyliśmy na II rundzie przegrywając wysoko z IV-ligowym MKS Myszków aż 1:6, natomiast w pierwszej rundzie wygraliśmy po serii rzutów karnych 3:2(w meczu remis 3:3).

Początek ligi można zaliczyć do udanych, w pierwszym spotkaniu wygraliśmy 3:1 z Okszą Łobodno, w drugim także zainkasowaliśmy komplet punktów. W derbach ze Zniczem niestety nie wyszliśmy już zwycięsko. Na chwile obecną po 14 spotkaniach zajmujemy IV miejsce z 29 punktowym dorobkiem, strzelonymi 62 bramkami(najwięcej w lidze) oraz 23 straconymi. Wygraliśmy 9 spotkań, przegraliśmy 3 i zremisowaliśmy 2. Warto wspomnieć, że trakcie minionej rundy jeden z naszych wyników zapisał się w historii - wygrywając 19:0 z Maratonem Waleńczów znaleźliśmy się tuż za Victorią Częstochowa która wygrała aż 20:0 z Płomieniem II Kuźnica Marianowa w sezonie 2006/07.

Teraz przyszedł czas na trochę statystyk zawodników(asyst brak, postaramy się jak najszybciej uzupełnić);

Najlepszym strzelcem drużyny jest nie kto inny jak Marcin Zalewski ze strzelonymi 20 bramkami. Tuż za nim jest Mateusz Jędrysiak - 10 bramek, tyle samo bramek zdobył Cezary Tomziński - 10. Paciepnik Bartłomiej - 5 bramek, Krzysztof Rendak - 4, Paweł Mardosz - 3, Marcin Krawczyk, Jakub Tyklewicz i Mateusz Kotarski po 2 bramki, natomiast Paweł Warchoł, Dawid Wojtyra oraz Krzysztof Wręczycki mają strzelone po jednej bramce. Tylko dwaj zawodnicy mają rozegrane 1260 minut(14 pełnych spotkań) - Krzysztof Kierat i Mateusz Kotarski. Natomiast kartek najwięcej uzbierali Marcin Krawczyk i Jakub Tyklewicz po 4 żółte kartki, Paweł Warchoł - 3 żółte kartki, po dwie żółte kartki mają Andrzej Bogus, Dawid Wojtyra oraz Paweł Mardosz, a po jednej Paciepnik Bartłomiej, Tomziński Cezary i Kotarski Mateusz. Czerwonych kartek - brak.

Wszystkim kibicom życzymy przede wszystkim zdrowych, wesołych i pogodnych świąt w rodzinnej atmosferze, a także szczęśliwego nowego roku! Do zobaczenia na S2 w nadchodzącym roku!